Ako si vybrať správnu veľkosť topánok

Všetci ste sa už určite stretli s problémom ako vybrať správnu veľkosť obuvi pri nákupoch na internete. Vybrať správnu veľkosť nie je jednoduché dokonca ani v kamennej predajni. Veľkosti topánok sa od seba odlišujú v závislosti od výrobcu. V krajinách sa oddávna používali rôzne dĺžkové miery, preto vznikli aj rozdielne veľkostné tabuľky a značenia obuvi, ktoré nie sú doteraz zjednotené.

Pri niektorých topánkach je označená dĺžka chodidla pri iných zase dĺžka topánky.

Ako sa teda rozhodnúť?

1. metóda

Nám sa najlepšie osvedčila jednoduchá metóda – zmerať si vnútornú dĺžku stielky topánok, ktoré máte doma a ktoré sa vám nosia najpohodlnejšie. Najvhodnejší je na to krajčírsky alebo iný meter. Túto dĺžku nám napíšete (napr. do poznámky k objednávke) aj s veľkosťou topánok, ktorú nosíte najbežnejšie. My premeriame konkrétne topánky, ktoré si chcete objednať a tak vyberieme vhodnú veľkosť.

2. metóda

Ďalšou možnosťou je zmerať si dĺžku chodidla v najdlhšom rozmere (tzv. mondopoint). Postup je nasledovný: Položíte si na zem papier (obyčajný kancelársky) tak aby sa dotýkal steny alebo napr. hrany stola, postavíte sa na papier tak aby sa päta dotýkala hrany / steny (môžete mať na sebe ponožky, alebo naboso, podľa toho ako budete topánky nosiť). Urobíte značku pri najdlhšom prste na nohe teda nad palcom. Potom je to potrebné zmerať, stačí aj pravítkom.

 

Prosíme vás, aby ste nás pri objednávke informovali akou metódou ste si zmerali veľkosť, či dĺžku chodidla alebo dĺžku vnútornej stielky. A napísali nám vždy aj veľkosť topánok ktorú bežne nosíte.

V našom e-shope si môžete vybrať rôzne druhy topánok balerínky, tenisky, lodičky, ktoré sa môžu veľkosťou trochu odlišovať, preto sa častejšie dohaduje veľkosť individuálne. Napíšte nám keď si nebudete istý.

V ďalšom článku sa budeme venovať téme ako si vybrať správnu veľkosť tričiek, prípadne iného oblečenia.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *